POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dekretet/ Pesë ministrat pezull nuk janë deputetë, po merret informacion

Presidenti Meta deri tani ka firmosur dekretet për emërimet e tre ministrave dhe zv/ kryeministrit ndërsa pesë janë pezulluar. Për pesë emrat që janë propozuar për ministra, por që nuk janë deputetë po grumbullohet informacion nga Presidenca. Kreu i shtetit ka afat 7 ditë për t’u shprehur për dekretet.

d.ba.
Komento