Del FOTO, kush është ushtaraku që ishte pjesë e grupeve kriminale, i siguronte armë vrasësve me pagesë

Del FOTO, kush është ushtaraku që ishte pjesë e grupeve kriminale, i siguronte armë vrasësve me pagesë

Altin Celami

1664957337_page.jpg

Report Tv ka siguruar fotografinë e Altin Celamit, ushtarakut 43-vjecar që u vu në pranga në kuadër të operacionit ‘Porositësi’. Gazetari Arsen Rusta mëson se ai ju siguronte armë grupit të vrasësve me pagesë, ndaj edhe është pezulluar nga funksionet ushtarake.

Celami ishte ushtarak në repartin e Pezë Helmës në Tiranë. Ai akuzohet për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municioneve”. 


Lajmi kryesor:

Porositi vrasjen e 2 personave që e kishin rrahur? Polici i burgjeve e mohon: Ia dhashë borxh 3500 eurot vëllezërve Beqiraj! Ushtaraku që siguronte armët


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sulmoi me grusht Berishën, Gert Shehu njihet sot me masën e arrestit

Sulmoi me grusht Berishën, Gert Shehu njihet sot me masën e arrestit