Del fotoja/ Ky është drejtori i Kadastrës së Beratit që u arrestua, merrte para për të dhënë leje legalizimesh

1611687019_1611686620ERVINNELAJ.jpg

Ky është Ervin Nelaj, drejtori i Kadastrës së Beratit, i arrestuar ditën e sotme. Ai u vu në pranga pasi akuzohet për korrupsion, se ka marrë shuma parash për dhënien e lejeve të legalizimeve. Ai kishte marrë këtë detyrë prej 7 muajsh, teksa prej 8 vitesh ishte specialist dhe inspektor i ‘Aluiznit’.


Lajmi kryesor:

9 muaj hetime nga SPAK/ Arrestohet kreu i Kadastrës së Beratit, merrte rryshfet kundrejt dhënies së lejeve të legalizimit (FOTO+EMRI)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’