Demokratët e qarkut të Shkodrës lexojnë emrat, Shala: 70% e delegatëve kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit të 11 dhjetorit

Delegatët e Partisë Demokratike nga qarkut i Shkodrës, kanë verifikuar sot në selinë blu firmat që kanë hedhur në favor të ‘Foltores’, së ish-kryetarit Berisha, për të mbledhur Kuvendin e PD-së më datën 11 dhjetor. Irena Shala nënkryetare PD-së në Shkodër tha para mediave së për qarkun e Shkodrës kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit 70% e delegatëve.

'Shkodër, Pukë, Malësi e Madhe, Vau i Dejës, jemi në masën 70% të delegatëve që kanë firmosur formularin me bindje dhe me kënaqësi për mbledhjen e Kuvendit. Por kemi një problem, pasi duke u nisur nga situata ku ndodhemi 10% e anëtarëve janë jashtë, të cilët shprehin dëshirën, por nuk kanë pasur mundësi të plotësojnë formularin. Unë kam bindjen se do të jemi më shumë më 11 dhjetor. Sicc e thashë po bëjmë transparencë.’- tha Shala.

Vijon...


Lajmi kryesor:

Kuvendi i 11 dhjetori, njerëzit e Berishës vijojnë me leximin e emrave: Në Fier kanë firmosur 88.6%, në shkodër 70%


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Bledi Mane befason me deklaratën për Kiarën: Unë e kam dashur atë vajzë, kam bërë këngë për të në ‘dhomën e rrëfimit’

Bledi Mane befason me deklaratën për Kiarën: Unë e kam dashur atë vajzë, kam bërë këngë për të në ‘dhomën e rrëfimit’