Dëmtimi e mban jashtë Champions League, i pafati Amir Rrahmani humbet Real Madridin

Dëmtimi e mban jashtë Champions League, i pafati Amir Rrahmani humbet Real Madridin

Amir Rrahmani kundër Bragës

Napoli fitoi dje 1-2 me Bragën në Portugali, ndeshje e vlefshme për grupin C në Champions League. Në këtë duel, mbrojtësi i kampionëve të Italisë, Amir Rrahmani doli nga fusha në minutën e 13-të pas një dëmtimi muskular në kofshë. Kapiteni i Kosovës i la vendin norvegjezit Ostigard.

Rrahmani pritet të mungojë rreth 2-3 javë, duke u rikthyer efektivisht në dispozicion të Rudi Garcia vetëm pas pushimit për kombëtaret në tetor. Një pengesë e madhe për Napolin, që do të duhet të bëjë pa Rrahmanin kundër Bologna, Udinese, Lecces dhe Fiorentina në Serie A, por mbi të gjitha në ndeshjen e Champions League kundër Real Madridit, të planifikuar për më 3 tetor në “Diego Armando Maradona”.

Pas raundit të parë në Champions, Napoli dhe Real kryesojnë grupin C me tri pikë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Blinken takohet me homologun turk në Bruksel

Blinken takohet me homologun turk në Bruksel