Ndërtoi rrugë dytësore nga fshati Mifol për të dalë në autostradën Levan-Vlorë, por i dëmtoi barrierat mbrojtëse, arrestohet 47-vjeçari

VLORË- 47-vjeçari Adrian Baçaj nga Vlora po ndërtonte një rrugë kalimi dytësore, në fshatin Mifol me dalje në autostradën Levan-Vlorë. Deri këtu, kjo histori nuk ka asgjë për t'u çuditur, përkundrazi vlonjari meriton përgëzime për nismën që ka marrë, për të çuar rrugë në fshatin e tij.

Mirëpo në tentativën e tij për të bërë mirë, Baçaj ka shkelur ligjin, me apo pa qëllim,  pasi ka dëmtuar barrierat mbrojtëse të autostradës, duke u bërë burim aksidenti për përdoruesit e rrugës.

Për këtë arsye, sot atij i janë vënë prangat. Ndaj tij, rëndojnë akuza për 2 vepra penale, atë të "Ndërtimit të Paligjshëm" dhe "Shkatërrimit të rrugëve".

"Në vijim të punës për kontrollin e territorit, për evidentimin dhe  goditjen e rasteve të ndërtimeve të paligjshme, specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Vlorë, kanë bërë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Shkatërrimi i rrugëve” të shtetasit Adrian Baçaj, 47 vjeç, banues në Vlorë. 

Ky shtetas në fshatin Mifol, duke ndërtuar  pa leje një rrugëkalimi (dytësore), me dalje në autostradën Levan-Vlorë, ka dëmtuar edhe barrierat mbrojtëse të autostrdës duke u bërë burim aksidenti për përdoruesit e rrugës.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme", njofton policia. 

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

 • shofer i tmerruar: 27/09/2021 18:18

  Po mbroni nje budalla qe ka bere diçka tè rrezikshme - nje nga gjerat me te ndyra ne rruget tona jane lidhjet e paautorizuara te shtepive private, stacioneve te sherbimit, etj, me rrugen nacionale, ku automjetet ecin me 90-100 km/h. Perfytyro te jesh ne autostrade me 110 km/h dhe te te te dale perpara papritur ne karrexhate nje makine nga nje rruge lidhese qe futet pingul ne rruge kryesore, nuk ke kohe te parandalosh tmerrin e aksidentit. Te gjitha rruget hyrese ne autostrade duhet te jene me kend sa me te ngushte, qe hyrja ne karrexhate te behet gradualisht, jo me kend pingul, siç bejne katundaret e Laçit e Balldrenit me ato hyrjet e frikshme ne rruge kryesore qe po hane koka njerezish. Mire ja kane bere katundarit te poshter!

  Përgjigju
 • DURRES: 04/09/2021 10:35

  Komplimente se po bente vete rruge dytesore?!

  Përgjigju
  • Futja kot: 04/09/2021 12:18

   Imagjino të bënte rrugë kryesore...do merrte medalje.×

Lajmi i fundit

John

Helmimi i krutanëve/ Bakiu: Kryebashiaku Artur Bushi të japë dorëheqjen, Alibeaj: Mbi 1200 të helmuar