Dendias takon Ramën: Folëm për marrëdhëniet dypalëshe, perspektivën e BE dhe zhvillimet rajonale

Dendias takon Ramën: Folëm për marrëdhëniet dypalëshe, perspektivën e BE dhe zhvillimet rajonale

1653307642_ramadendias.JPG

Gjatë vizitës në Tiranë, kryediplomati i jashtëm grek, Nikos Dendias ka takuar kryeministrin Edi Rama, me të cilin diskutoi për integrimin në BE dhe zhvillimet rajonale.

“Duke përfunduar vizitën time në Tiranë , u takova me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Diskutimet u fokusuan në marrëdhëniet dypalëshe, perspektivën e BE dhe zhvillimet rajonale”, shkruan Dendias me anë të një postimi në Twitter.


Lajmi kryesor:

Dendias në Tiranë: Nisim procedurat për heqjen e ligjit të luftës dhe njohjen e pensioneve të shqiptarëve! Xhaçka ngre çështjen e pronave të çamëve, paralajmërimi i grekut: Pasoja për integrimin


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Luiza Gega fiton Medaljen e Artë në Algjeri, gafa e organizatorëve, ngatërrojnë himnin e Shqipërisë me atë të Libisë