Denoncon Ilir Meta: Policia dhunoi qytetarin pasi i tha Ramës mos bëj propagandë me zonat e përmbytura (VIDEO)

Ilir Meta ka publikuar videon e një qytetarit, për të cilin thotë se është dhunuar nga policia bashkiake, ditën e sotme gjatë vizitës së kryeministrit Edi Rama në Sukth të ri në Durrës.

Sipas Metës, Mithat Hazbiu nga Sukthi, është ndaluar në shkelje të ligjit vetëm sepse i kërkoi kryeministrit të mos bënet propagandë me zonat e përmbytura. Meta shton se ai ndodhet i shtruar në urgjencë, ndërsa i bën thirrje prokurorisë që të nisë hetimet.

‘Dënoj me ashpërsi sjelljen banditeske të punonjësve të Policisë së Shtetit ndaj qytetarit Mithat Hazbiu nga Sukthi i ri, i cili është ndaluar sot në shkelje të ligjit vetëm pse i kërkoi Kryeministrit të mos bënte propagandë me zonat e përmbytura. Duke i uruar Z.Hazbiu shërim të shpejtë, për shkak se ndodhet i shtruar në urgjencë, i bëj thirrje Prokurorisë të nisë menjëherë hetimet. Modeli shtypës qeverisës i Edi Ramës do të marrë shumë shpejt përgjigje nga qytetarët e lirë. Koha për Llogaridhënie po afron!’- shkruan Meta, teksa ka publikuar edhe videon e qytetarit.

‘Sot rreth orës dy te lagja jonë erdhi kryeministri i Shqipërisë. E pritëm me kryetarin e bashkisë...’, dëgjohet të thotë ai në videon e publikuar nga Meta, megjithëse nuk sqaron dhunimin nga policia bashkiake.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ta Nguli: 23/11/2022 08:15

  O Më Ëbël ke plotësisht të drejt të gjith bijt e komonistëve dhe komonisti sekretari partis Salheu jan bashk dhe thon doni demokraci kjo është demokracia se e kemi bër ne komonistët demokracin. Po ky kodosh popull se kupton po ca thon Edi Ca Sala e të gjith e han ngjalēn të suma të gjith merhuma e mir ju a bëjn se kshu e dun.

  Përgjigju
 • Anonim: 22/11/2022 20:01

  ILIR ???????????????? PSE GENJEN O PLEHR E KETIJ VENDI O SKRAPARDHI CEPANI HAJDUT DHE IMORAL , PO KEMI NJERZIT TAN ATY KU TI JE MASHTRUS B.Q I LINDUR .

  Përgjigju
  • Me embel: 22/11/2022 21:41

   Me embel o shqiptar i mire me embel. Likja eshte shok i ngushte me ramen o njeri i mençur akoma se ke kuptuar?!! Çudi e madhe me ju, nuk u ngdhendet e nuk u gdhendet me shekuj e breza. Po pse o njeri i mire akoma beson cfare te japin te hash televizionet cdo dite??? Ata qe bertasin me fort jane miqte me te ngushte o tutkun.

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani shtrenjtë nëse vazhdoni kështu

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani shtrenjtë nëse vazhdoni kështu