Derbi pa fitues, Tirana e Partizani asnjë gol në ‘Air Albania’! Të kuqtë të pakënaqur, i vënë flakën stadiumit / FOTO

Derbi Tirana-Partizani, që elektrizoi kryeqytetin, është mbyllur në barazim 0-0. Të dy skuadrat lujtën me ulje-ngritje, ndërsa në fund më të kënaqur ishin bardheblutë që udhëheqin Superligën.

Nga ana tjetër te Partizani ishin jo pak të zhgënjyer me rastin e Junior, i cili gaboi me portën thuajse të boshatisur.

Nëse 90 minutat nuk prodhuan gola, për spektaklin menduan tifozët, të cilët herë pas herë ndezën atmosferën me koreografitë dhe këngët e tyre, Por një situatë e pakëndshme u shënua gjatë sfidës ku tifozët e pa kënaqur të Partizanit i vendosën flakën stolave.

Ky ishte derbi i tretë për këtë sezon, ndërsa dy të parët janë fituar nga Tirana.

Ora 00:17
"Guerrilsta" i vënë flakën stadiumit/ FOTO

Një situatë jo e këndshme ndodhi gjatë derbit të kryeqytetit. Tifozat “Guerrils” mes tensioneve kanë krijuar një situatë të pakëndshme me flakë, tym e thyerje stolash. Kjo solli edhe ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta nga arbitri kryesor.

Ora 19:46
Derbi Tirana-Partizani/ Tifozët solidarizohen me Ukrainën (FOTO)

Në stadiumin ‘Air Albania’ ku po luhet derbi Tirana Partizani një gjest i veçantë ka tërhequr vëmendjen. Në ekranin led të stadiumit u shfaqën ngjyrat e flamurit ukrainas, bashkë me mesazhin ‘We stand With Ukraine”

Ora 19:41
Derbi ndez kryeqytetin, tifozët në radhë për ‘spektaklin’ Tirana-Partizani (VIDEO)

Për pak minuta do të fillojë ndeshja Tirana-Partizani. Tifozët presin në radhë për tu futur në stadiumin ‘Air Albania’. Ky është derbi numër 165 mes Tiranës dhe Partizanit, një ndeshje e vlefshme për javën e 24 të Superligës.