‘Dëshirat seksuale e tij ishte një rrezik për shtetin’, ish-mbretit spanjoll iu injektuan hormone femërore

Ish-mbretit të Spanjës Juan Carlos I iu injektua hormone femërore pasi dëshira e tij seksuale e shfrenuar ishte një rrezik për shtetin, ka pohuar ish-shefi i policisë së vendit.

Ish-shefi i policisë José Manuel Villarejo, i cili është në gjyq për shantazh dhe korrupsion, pretendoi se ish-kreut të shtetit iu injektuan hormone femërore, nga shërbimi sekret spanjoll, për të ‘frenuar epshin e  tij'.

70-vjeçari pretendoi se Juan Carlos iu injektua "hormonet femërore dhe frenuesit e testosteronit".

Ai tha në një seancë parlamentare se ishte "problem për shtetin që ai ishte një person me epsh kaq të zjarrtë", raportoi The Times.

Villarejo pretendoi se ish-shefi i Qendrës Kombëtare të Inteligjencës (CNI) dhe aleati i ngushtë i ish-monarkut, Félix Sanz Roldán, qëndronte pas idesë së supozuar.

Por Roldán mohoi se ai kishte luajtur ndonjë rol në administrimin e hormoneve, duke thënë se ai kishte mësuar për këtë vetëm kur ish zonja e Juan Carlos, Corinna zu Sayn-Ëittgenstein, i kishte thënë atij.

Ish-shefi i shërbimit sekret Villarejo pretendoi se raportet mjekësore treguan se kishte gjurmë të "frenuesve të testosteronit".

Ish-mbreti Juan Carlos është po përballet me dy hetime të tjera penale të veçanta në Spanjë - por ai u largua nga vendi pasi u përfshi në skandale të shumta korrupsioni. Ai është përballur me kritika në rritje si nga fundi i mbretërimit të tij ashtu edhe në rolin e tij si ish-mbret.

Akuzat tronditëse në lidhje me libidon e Juan Carlos vijnë gjatë gjyqit të Villarejos që filloi këtë muaj.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Masakra e Lushnjës, ja si shpëtoi nga plumbat nipi i Aldo Bares, iku për t'u qethur tek berberi