POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dëshironi të shuani etjen dhe të ruani linjat? Ja pijet që duhet të konsumoni

Foto ilustruese

Në stinën e verës sigurisht që në shtypin tuaj nuk duhet të mungojnë pijet. Megjithatë jo të gjitha pijet janë njësoj, për të shuar etjen duhet të zgjedhim pijet e duhura.

Sigurisht që pija kryesore që nuk njeh stinë është uji. Nuk është thjesht përbërësi kryesor për trupin tonë por edhe përmban dhe shumë pak kalori. Mund të jetë natyral, ose i gazuar, sipas shijeve tona, për më tepër ndihmon dhe për dobësim.

Çaj i ftohtë- Që të shmangni sheqereni këshillohet ta përgatisni vetë në shtëpinë tuaj. Mjafton të zieni bustinat në ujë, lëreni të ftohet dhe mos i shtoni sheqer. Ruajeni atë në frigorifer.

Lëngjet e frutave- Njësoj si për çajin, përgatitini në shtëpi pijet me fruta pasi ato industriale janë shumë të ëmbëlsuara. Qofshin smoothie, apo lëngje të shtrydhura apo ekstrakte frutash.

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento