Dështon arratisja nga burgu grek, 48-vjeçari shqiptari kapet pas katër orësh

Dështon arratisja nga burgu grek, 48-vjeçari shqiptari kapet pas katër orësh

Foto ilustruese

GREQI- Një 48-vjeçar me origjinë shqiptare është arratisur pasditen e së enjtes nga paraburgimi i Policisë së Magnezisë. Sapo u konstatua arratisja e tij, është vënë alarmi për lokalizimin e tij, për pasojë është gjetur rreth 4 orë më vonë në rrugën 2 Nëntori. 48-vjeçari ka qenë i dënuar për dhunë në familje dhe ka llogari të hapura me drejtësinë. Ai ndodhej në paraburgim pasi po gjykohet në Gjykatën Penale Tre anëtarëshe për çështje të ndryshme edhe pse vuan dënimin me burg në burgjet e Larisës.

Vetëm të premten e kaluar ai u dënua me 18 muaj me kusht, pasi Gjykata Penale Tre anëtarësh e Volos e shpalli sërish fajtor për lëndime trupore në familje, kanosje në familje, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armëve. I pandehuri është në paraburgim në burgjet e Larisës për dhunë në familje, në kurriz të gruas së tij të larguar dhe vjehrrit të tij, dhe shpesh ka shqetësuar opinionin social vendas.

Ai është i njëjti që teksa qëndronte në korridorin e gjykatës pas një vendimi fajësie, kishte kërcënuar prokuroren duke i thënë: “Do të të vidhos dhe do të të dërgoj në burg”.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Skandali tek Onkologjiku/ Gazetarja : Erdhi prej denoncimeve të qytetarëve! Edhe persona të tjerë në hetim, mjekët vendosnin çmimin e operacionit

Skandali tek Onkologjiku/ Gazetarja : Erdhi prej denoncimeve të qytetarëve! Edhe persona të tjerë në hetim, mjekët vendosnin çmimin e operacionit