Dështon prezantimi i makinës epike 'Tesla', thyhen xhamat e blinduar (VIDEO)

Gjatë prezantimit të Teslas së re “Cybertruck”, Elon Musk pati një moment të sikletshëm ndërsa tentonte të demostronte se sa të fortë ishin xhamat e dritareve për t’u thyer.

Xhamat e makinës së blinduar u thyen, duke bërë që gjërat të mos shkonin sipas planit.

Musk filloi të bënte shaka se kishte ende vend për përmirësime.

Makina u prezantua në Hawthorne të Kalifornisë, ku dizajni i saj i veçantë u prit shumë mirë.

Makina e re e Teslës do të shitet me një çmim që fillon nga 39 mijë dollarë, për një model që shkon deri në 400 km, ndërsa modeli më i shtrenjtë do të kushtojë 69 mijë euro dhe do të ketë një pavarësi më të madhe.

Modeli Cybertruck mund të udhëtojnë deri me gjashtë persona të rritur.

Elon Musk gjatë prezantimit të Tesla “Cybertruck”

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lufta nuk është lojë, o komandant!