Destinacioni i 'bardhë' në Shqipëri pushtohet nga turistët...Një fundjavë në Dardhë (VIDEO)

18 km larg Korçës, në një lartësi gjeografike mbi 1300 m ndodhet fshati turistik i Dardhës

Dardha është fshati i parë në juglindje të vendit që solli reshjet e dëborës për këtë vit.

1576412849_korca9.jpg

Gjithmonë ky fshat turistik mbetet destinacioni i preferuar i turistëve vendas dhe të huaj, veçanërisht në stinën e dimrit ku vizitorët shijojnë në maksimum turizmin malor.

1576412834_tursitja.jpg

Me një peizazh fantastik mbuluar nën petkun e bardhë të borës, ajrin e pastër, mikpritjen e gatimet tradicionale Dardha këtë fundjavë ka mirëpritur një numër të madh turistësh.

1576412882_korca.jpg

Reshjet e borës duket se janë një arsye më tepër për të vizituar Dardhën.

Pritet që këtë vit ashtu si ndodh gjithmonë Dardha "destinacioni i bardhë" të presë e të përcjellë një numër të lartë turistësh.

1576412867_korca8.jpg

G.M./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi që pensionistët nuk mund të dalin më nga shtëpia deri në një urdhër të dytë?

Komento