Detaje nga hetimet për vrasjen e Klodjan Rashës/ Kamerat e sigurisë që pritet të zbardhin ngjarjen

Të tjera detaje janë mësuar nga ngjarje e rëndë e ndodhur mëngjesin e së martës, kur efektivi i policisë Nevaldo Hajdaraj, vrau 25-vjeçarin Klodjan Rasha.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, bën me dije se ekzistojnë pamje filmike të kamerave të sigurisë në bizneset përreth, të cilat pritet që të zbardhin shumë për dinamikën e ngjares. Në veccanti një kamera kamera afër një servisi e cila mendohet se ka kapur pamjet e goditjes.

Në lidhje me hetimet pritet të ketë ekzaminime dhe eksperimente të tjera, duke nisur që nga arma e gjetur në një pellg me ujë deri te verifikime për sjelljen e efektivit.  

Distanca e qitjes është element mjaft i rëndësishëm pasi nëse verifikohet që distanca është e largët nuk do të kishim reagim në kushtet e mbrojtjes së nevojshme

 


Lajmi kryesor:

Gjykata vendos "Arrest me burg" për policin që vrau Klodjan Rashën/ Efektivi Nevaldo Hajdaraj: Të jetë familja këtu, dua të kërkoj ndjesë publike


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Berisha bojkoton seancën e përbashkët parlamentare mes Kosovës dhe Shqipërisë: Po flet një nga armiqtë kryesorë, Rama vasal i Vuçiç

Berisha bojkoton seancën e përbashkët parlamentare mes Kosovës dhe Shqipërisë: Po flet një nga armiqtë kryesorë, Rama vasal i Vuçiç