DETAJE TE REJA/ Pakot me kokainë kishin destinacion Shqipërinë, makina me targa franceze hyri në Mal të Zi nga Kroacia

DETAJE TE REJA/ Pakot me kokainë kishin destinacion Shqipërinë, makina me targa franceze hyri në Mal të Zi nga Kroacia

1700135302_1700125395kokaingp.jpg

Foto: Pakot e kokainës të sekuestruara në kufi me Malin e Zi

Zbulohen detaje të reja lidhur me trafikimin e 18 pakove me kokainë të zbuluara në makinën me targa franceze që drejtohej nga shqiptari Arvid Halili. Nga komunikimet që ka pasur së fundmi Policia e Shtetit me autoritetet e Malit të Zi ka rezultuar se Arvid Halili, i cili është kapur në vendin fqinj, destinacion kishte Shqipërinë, pra lëndën narkotike po e sillte në vendlindje.

Ai ka hyrë në Mal të Zi nga pika kufitare me Kroacinë, mëson gazetari i Report Tv, Sokol Dema. Ndërkohë, policia jonë ka nisur verifikimet brenda vendit për të gjurmuar persona të tjerë pjesë e rrjetit kriminal që do të prisnin në vendin tonë kokainën.


Lajmi kryesor:

Zbulohen 18 pako me kokainë në kufi me Malin e Zi! Droga do vinte në Shqipëri! Pranga shoferit të makinës me targa franceze (EMRI)


S.G/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimi Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimi Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar