Detaje të reja/ Ylli Ndroqi u arrestua në shkurt të 2015 në Itali

Detaje të reja/ Ylli Ndroqi u arrestua në shkurt të 2015 në Itali

Report TV mëson se më 17 shkurt 2015 Ylli Ndroqi është ndaluar nga autoritetet italiane dhe jo nga autoritetet shqiptare. Në njoftimin e SPAK nuk përcaktohet se ku është arrestuar Ndroqi dhe si është lënë i lirë, por burime brenda SPAK bëjnë me dije për gazetarin Arsen Rusta se ai "është arrestuar me urdhër arrestimi të 2006 së Prokurorisë së Milanos". Pra Ylli Ndoqi nuk është arrestuar në Shqipëri dhe as nga autoritete shqiptare

"Report Tv mëson se 17 shkurt 2015 është ndaluar nga autoritetet italiane në Milano, por nuk dihet nëse kemi të bëjmë me një vendim të gjykatës për ta lënë të lirë apo si ka fituar lirinë, por burime për SPAK bëjnë për dije ka pasur urdhër arrestimi të 2006 së Prokurorisë së Milanos. Ylli Ndoqi nuk është arrestuar në Shqipëri dhe as nga autoritete shqiptare", tha gazetari Rusta.


Lajmi kryesor:

I arrestuar për trafik heroine në Turqi e Itali, zbardhet vendimi i GJKKO për sekuestron e 26 pasurive të Ylli Ndroqit! Akuza për pastrim parash


/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

'Beleri, humbje kohe', Genc Burimi: Trajtim i dyfishtë! U lejua të betohet para zgjedhësve grek dhe jo ndaj atyre shqiptarë

'Beleri, humbje kohe', Genc Burimi: Trajtim i dyfishtë! U lejua të betohet para zgjedhësve grek dhe jo ndaj atyre shqiptarë