Dha dorëheqjen nga kreu i LSI-së në njësinë 11 në Laprakë, Gentian Arapi jep arsyet e largimit: I zhgënjyer nga arroganca

Gentian Arapi

Pas dorëheqjes si kryetar i LSI në Njësinë 11 në Laprakë dhe largimit nga strukturat e kësaj forcë politike për tu bashkuar me Partinë Socialiste të Shqipërisë, Gentian Arapi ka shpjeguar dhe motivet që e shtynë drejt këtij vendimi.

Përmes një postimi në Facebook, Arapi shprehet i zhgënjyer nga arroganca me të cilën i është shpërblyer e gjithë puna dhe kontributi i tij në krye të degës së LSI Laprakë.

Postimi i plotë i Gentian Arapit:

Me shumë përkushtim dhe besim përgjatë këtyre 6 viteve kam dhënë kontributin tim në strukturat e LSI së Laprakës. Jam njohur me shumë anëtarë të vjetër dhe të rinj që ashtu sikur unë kanë dhënë shpirtin në ngritjen e këtyre strukturave dhe kanë punuar pa interes krah meje duke më besuar për një të ardhme më të mirë të këtij komuniteti. I jam mirënjohës secilit prej jush për punën dhe vendosmërinë që keni treguar në fushatat që kemi bashkëudhëhequr dhe ju falenderoj përzemërsisht që keni besuar tek Genti. Në të dy fushatat e zhvilluara, LSI Njësia 11 Laprakë, ka marrë rezultate të paarritura më parë dhe secili prej nesh është i vetëdijshëm për punën e palodhur, angazhimin natë e ditë dhe përkushtimin tonë për të qenë gjithmonë të gatshëm për të mbushur sheshe dhe salla për të dalë ballëhapur ndaj kauzave tona.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:

Komento

Komente

 • Kasem dorraci: 21/11/2020 15:39

  I ka hedh ndonje kock PS me duket.keshtu do beja dhe une po te me jepej mundsia po mua s.me qasin ne PS se e dine ca muti jam

  Përgjigju
 • E M: 21/11/2020 13:51

  KY ESHTE KRYE R.....

  Përgjigju
 • XXXX: 21/11/2020 12:46

  Filluan dallaverexhinjte e lsi te hidhen nga dega ne dege. Sa iken interesi ikin dhe legenat.

  Përgjigju
 • tosi: 21/11/2020 12:40

  Ke bere zgjedhjen e duhur or djale se Nafije dybeku hundekali i leshelise e ka marre rrugen e mutit, as 0.01% mbeshtetje nuk ka me ne publik.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017