Dhanë 70 milionë euro për rindërtimin pas tërmetit në Shqipëri/ Rama dhe Ahmetaj udhëtojnë sot drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Në seancën e sotme plenare, nuk do të jenë të pranishëm Kryeministri Rama dhe ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj.

Burime për Report Tv konfirmojnë se Rama dhe Ahmetaj nuk është sot në Shqipëri, ka udhëtuar drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Kryeministri ia ka deleguar interpelancat e thirrura sot ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Kujtojmë se Emiratet e Bashkuara Arabe kanë dhënë 70 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit.


Lajmi kryesor:

Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit! Manastirliu-qytetarëve: Mos ejani vonë në spital, ka shtretër! Testet e shpejta brenda dhjetorit! Pas debateve, përjashtohet Piciri


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Tiranë/ I vë zjarrin banesë, autori me probleme të shëndetit mendor