Dhunë në familje dhe zjarrvënie, arrestohen 3 persona për vepra të ndryshme penale në Fier

Foto ilustruese

FIER- Në kuadër të goditjes së paligjshmërisë në vend, policia e Fierit ka vënë në pranga 3 persona për vepra të ndryshme penale.

Për shkak të dhunës në familje dhe pasi u kap duke ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij, 31-vjeçari, Luis Rredhi u arrestua nga policia.

Duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur është kapur një tjetër person, Driton Nikiqi, banues në Kosovë, dhe si pasojë është arrestuar.

Pëllumb Shpata, është vënë në pranga nga policia e Fierit, pasi duke djegur barërat e thatë në tokën e tij, por zjarri doli jashtë kontrollit. Si pasojë i kësaj pakujdesie ka djegur një sipërfaqe me ullinj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit