VIDEO/ Dhunë në futbollin e moshave, tifozët godasin futbollistët e Akademisë Skënderbeut! Reagon klubi: U rrezikua jeta e 17-vjeçarëve

Një ngjarje e rëndë që nuk ka lidhje me futbollin dhe që për më tepër ndodh te fëmijët është shënuar këtë të shtunë në qëndrën stërvitore të ekipeve kombëtare në Kamëz.

Teksa ishte duke u luajtur minuta e 89 e Katëgorisë U-17 mes Akademisë së Futbollit dhe Skënderbeut, një faull bëri që të shpërthente një dhunë e paprecedentë. Fillimisht pati përplasje mes futbollistëve, ndërsa më pas u përfshinë edhe tifozët e ekipit vendas që goditën me grushte lojtarët e Skënderbeut.

Nga ky sherr mbeti i lënduar një prej futbollistëve korçar, i cili mori një të çarë në vetull.

Për ngjarjen e shëmtuar regoi edhe ‘Akademia Skënderbeu’ që e quan të turpshme dhe skandaloze atë që ndodhi për shkak se rrezikon jetën e lojtarëve. Klubi korçar thotë se nuk kishte asnjë masë sigurie të ndarmarrë nga organizatorët dhe fton federatën e futbollit, por edhe organet kompetente të hetojnë dhe dënojnë agresorët.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • mond: 10/12/2022 22:33

  Po mo, ai i surelit ju tha: Sa të vijnë ata të Korçes futjuni dhe zhdëpini në dru....

  Përgjigju
  • Toni: 11/12/2022 00:46

   E di çdo të thotë të preket nga tifozët një i mitur në fushën e lojës?! E këtu flitet si të jetë normale. Nuk goditen as pleqtë e as fëmijët dhe shqiptari e ka pasur për turp ta bëjë një gjë të tillë. Por kryesurrelsi këtë klimë ka krijuar. P.s po patronazhistët mos vallë nuk kanë as pleq as fëmijë në shtëpi?

 • gegs: 10/12/2022 18:11

  po sot i kryemadhnishmi i surrelit beri nje parade per te rinjte :)))))))))))

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-1 Francë! Autogol në Dusseldorf

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-1 Francë! Autogol në Dusseldorf