POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dhunë në protestë? Deputeti i PS: PD qurravitet për gazin lotsjellës që bleu vetë

Deputetit i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka reaguar për pretendimet e Partisë Demokratike, se policia ka ushtruar dhunë ndaj protestuesve. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Ndreu i ka quajtur të pabaza akuzat ndaj ministrit të Brendshëm Lleshaj dhe Policisë, duke theksuar se këta të fundit nuk bënë asgjë tjetër veçse "ndaluan disa huliganë me maska të hynin në parlament". Sipas tij, PD qurravitet për gazin lotsjellës që bleu vetë.

Postimin e tij, Ndreu e mbyll me një shprehje të Faik Konicës, por duke e përshtatur në kontekstin e deklaratës së tij.

"Keta qe ju dhane plumba protestuesve te 21 Janarit, qurraviten per gazin lotsjelles qe e blene vete ! Ne fund fajin e ka ministri Lleshaj qe nuk lejon ca huligane me maska me hy ne parlament ! Opozite te kam…….s’te kuptova asnjehere do thonte Konica!", shkruan Ndreu. 

B.K.
Komento

Komente

  • Hinglateri: 15/04/2019 15:51

    Qurravitje si jarget e atij "mikut"

    Përgjigju