Dhunohet me sende të forta në Sarandë zyrtari i PD, shoqërohen disa persona! Zhupa: Policia të zbardh ngjarjen

Foto ilustruese

Një 39-vjeçar,koordinator politik i PD-së për Tiranën, është dhunuar me sende të forta nga disa persona pasditen e sotme në Sarandë. Mësohet se është dhunuar Marjel Mejdini, me profesion avokat, ndërsa ngjarja u regjistrua në afërsi të portit.

Sipas policisë, ngjarja dyshohet se ka ndodhur si pasojë e një konflikti të çastit, por nuk bëhen me dije të tjera detaje.

39-vjeçari është dërguar menjëherë në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Në ambientet e Komisariatit të Policisë Sarandë janë shoqëruar disa persona për tu marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

Ndërkohë është ngritur grupi hetimor i cili vijon veprimet në vendin e ngjarjes me qëllim zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:54
Zhupa: Dhunohet barbarisht aktivisti i PD në mes të Sarandës, policia të zbardhë ngjarjen

Deputetja e zgjedhur e PD, Ina Zhupa ka denoncuar rastin e dhunimit të aktivistit të PD në Sarandë nga persona të panjohur, duke thënë se qytetarët sot nuk janë më të mbrojtur. Zhupa kërkon që drejtësia të zbardh rastin, ndërsa shton se drejtësia sot është në duart e më të fortëve.

“Sot në Shqipëri askush nuk është më i sigurt. Në mes të ditës, në mes të qytetit turistik të Sarandës, Marjel Mejdi, aktivist i PD, qytetar model nga fisi Mejdi është goditur barbarisht nga persona te panjohur. I bëj thirrje autoriteteve policore të hetojnë pa humbur kohë ngjarjen dhe të vënë para drejtësisë autorët për të marr dënimin e merituar. Vendi po bëhet çdo ditë e me i pasigurt. Qeveria  sic po dëshmohet gjithnjë e me shumë është në shërbim të krimit dhe policia garante e tij.  Drejtesia është në duart e më të fortit, me të pasurit e më te pushtetshmit. Qytetari është viktima e regjimit Rama- Doshi”, shkruan ZHupa.

39-vjeçari Marjel Mejdini, koordinator politik i PD-së për Tiranën, është dhunuar ditën e sotme me sende të forta nga disa persona në afërsi të portit në Sarandë.  Sipas policisë, ngjarja dyshohet se ka ndodhur si pasojë e një konflikti të çastit.

J.SH./I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

  • Mondi: 05/07/2021 15:41

    Te qenit ne nje parti politike nuk eshte lajm as nuk e ben te dhunuarin me te mencur. Ai mund edhe te kete pjerdhur ne vendin e gabuar dhe drurin do ta hante me apo pa parti

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina përplas 56 vjeçarin që po qarkullonte me biçikletë