Dhurata të personalizuara dhe i larë në ar nga Adidas, Lionel Messi imiton legjendën e NBA me tetë unaza! Të ardhurat për bamirësi (VIDEO)

Dhurata të personalizuara dhe i larë në ar nga Adidas, Lionel Messi imiton legjendën e NBA me tetë unaza! Të ardhurat për bamirësi (VIDEO)

Lionel Messi dhe Bill Russell

Lionel Messi fitoi për herë të tetë trofeun e "Topit të Artë", çmimit më të rëndësishëm individual në futboll, duke lenë pas me pesë trofe Cristiano Ronaldon.

Për të festuar këtë sukses, sponsori kryesor i "Pleshtit", Adidas i ka dhuruar tetë unza ari 14 karatëshe dhe këpucë futbolli të veçanta. Këto unaza do dalin në ankand dhe të ardhurat do shkojnë për bamirësi, me destinacionin që do zgjidhet nga fondacioni i Messit dhe Adidas.

Për të festuar fitoren e tij të tetë në çmimin e “France Football”, marka që ka qenë me të nga viti 2007 donte të rikrijonte foton ikonike të Bill Russell, Lordit të Unazave të NBA-së. Me 11 tituj midis viteve 1957 dhe 1969, ikona e Boston Celtics njihet si një nga fituesit më të mëdhenj të sportit dhe është lojtari me më shumë kampionate në ligën amerikane. Edhe Messi ka pozuar si ai me tetë unazat në gisht.

Adidas ka lëshuar gjithashtu një edicion të kufizuar “X Crazyfast”. Këpucë futbolli Messi “El Ocho” që paraqet një dizajn të veçantë të këpucës “X Crazyfast” me nënshkrimin e sulmuesit me një skemë të re ngjyrash të frymëzuar nga topat e artë që mund të shihen në çmimin e “Topit të Artë”.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com