DiCaprio do të luajë Frank Sinatrën në filmin e ri

DiCaprio do të luajë Frank Sinatrën në filmin e ri

Leonardo DiCaprio dhe Frank Sinatra

 Aktori me famë ndërkombëtare Leonardo DiCaprio thuhet se ka marrë rolin e Frank Sinatra në filmin e ri biografik të Martin Scorsese, raportojnë mediat e huaja.

 Rolin e Ava Gardner do ta luajë aktorja Jennifer Lawrence, me të cilën DiCaprio bashkëpunoi në filmin “Don’t Look Up”.

Nga ana tjetër, DiCaprio dhe Scorsese kanë punuar disa herë bashkë.

Kjo dyshe aktor-regjisor është një nga çiftet më të famshme në botën e kinematografisë, pasi pas tyre janë filmat si “Gangs of New York”, “The Aviator”, “The Departed”, “Shutter Island” dhe “The Wolf of Wall Street”.

Filmi i tyre i fundit, “Killers of the Flower Moon”, u nominua për 10 çmime Oscar, muajin e kaluar.

 

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

A ndjeni ju veten përgjegjës ‘pazarin’ e Zgjedhores kur e latë 2 vite të braktisur Komisionin? Ja si përgjigjet Basha

A ndjeni ju veten përgjegjës ‘pazarin’ e Zgjedhores kur e latë 2 vite të braktisur Komisionin? Ja si përgjigjet Basha