POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Digjet banesa në Shkodër, humb jetën e moshuara 85-vjeçare (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të para të mëngjesit të sotmë  në Shkodër ku një e moshuar 85-vjeçare ka humbur jetën pasi është djegur brenda banesës së saj.  

Mësohet se viktima Laje Bejtja, 85 vjeç e cila mësohet se është asfiksuar nga tymi për shkak të zjarrit që përfshiu shtëpinë e saj dhe për pasojë ka humbur jetën. Burime për Report TV, mësojnë se ngjarja ka ndodhur në lagjen Daniel Matlia, në rrugën e Koplikëve.

Banesa ku jetonte e vetme ka marre flakë dhe e moshuara është asfikuar. Forcat e zjarrëfikëses dhe policia ndodhen në vendngjarje, ndërsa kjo e fundit po heton për të zbuluar shkaqet e rënies së zjarrit në banesë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Me datë 11.01.2019 në orën 11:20 në lagjen “Daniel Matlia”, rruga Koplikëve Shkodër në banesën e shtetasit I. I. ka rënë zjarr dhe për pasojë ka gjetur vdekjen nga asfiksia shtetësja L. B. 85 vjeçe, e cila u dërgua në morgun e Spitalit Rajonal Shkodër
Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Zjarrfikëses dhe shërbimet e policisë dhe po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të rënies së zjarrit.

b.xh.
Komento