Digjet një klasë në shkollën 'Kostandin Peto' në Fier, qytetari thyen karantinën për të shuar flakët

Digjet nje klasë në shkollën 9-vjeçare “Kostandin Peto” të Fermës së çlirimit në Fier.

Flakët, të cilat nuk dihet ende nga se janë shkaktuar kanë shkrumbuar pothuajse të gjitha orenditë e klasës.

Menjëherë pranë shkollës kanë mbërritur forcat zjarrfikëse te Fierit, të cilët kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve, duke shmangur përhapjen e tyre edhe në mjediset e tjera.

Këta të fundit mësohet se janë njoftuar nga banorë të zonës, të cilët kanë parë tymin të dalë nga mjediset e shkollës.

 Një banor ka treguar se ka mbërritur i pari dhe ka fikur zjarrin me kova, duke thyer rregullin e karantinës.

Tashmë ka nisur puna për gjetjen e shkaqeve që kanë sjellë përhapjen e flakëve në mjediset e shkollës, në një kohë kur prej javësh nuk funksionon.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit