Dinamo fiton me Besën dhe merr kreun e Kategorisë së Parë! Lushnja e pafuqishme në shtëpi, fitojnë Tomori dhe Turbina

Dinamo fiton me Besën dhe merr kreun e Kategorisë së Parë! Lushnja e pafuqishme në shtëpi, fitojnë Tomori dhe Turbina

Festa e Dinamos

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi këtë të shtunë katër nga ndeshjet e javës së 10-të. Tetë skuadrat prodhuan shtatë gola, me Dinamon që fitoi në transfertë me Besën 0-2 dhe merr kreun e renditjes me tre pikë më shumë se Flamurtari ndjekës. Vlonjatët kanë një ndeshje për të zhvilluar. Në stadiumin e Peqinit, për Dinamon vendosën golat e Dennison dhe Markut. Në Fier, Apolonia u mposht 0-1 nga Tomori. Goli i Ismailaj në minutën e 50 vendosi ndeshjen. Lushnja nuk ia doli në "Roza Haxhiu" që të marrë pikë, pasi goli i Hysës në minutën e 28 i dha tri pikë Tërbunit. Në Cërrik, Turbina fitoi 2-1 me Orikun. Të diel luhet Flamurtari - Burreli, teksa të hënë zhvillohen Korabi - Skënderbeu dhe Luzi - Besëlidhja.

Kategoria e Parë, java 10-të. Rezultatet:

Apolonia 0-1 Tomori (Ismailaj 50')

Besa 0-2 Dinamo (Denisson 43' (pen), T. Marku 58')

Lushnja 0-1 Tërbuni (Hysa 28')

Turbina 2-1 Oriku (Murrja 17', Zani 55' / Udoma 62')

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Gafa e Kumbullës i hapi rrugën eliminimit të Romës, në Itali 'kryqëzojnë' shqiptarin

Gafa e Kumbullës i hapi rrugën eliminimit të Romës, në Itali 'kryqëzojnë' shqiptarin