Dinamo s'e mban ritmin, Erzeni e mposht 2-1! Sot në program dy ndeshjet e Superligës

Erzeni fitoi 2-1 kundër Dinamos për javën e katërt në Superligë. Në stadiumin e Rrogozhinës, djemtë e Alfred Deliallisit "thyen" milionat e Bluve dhe zhytën 'Nëndetësen' në fundin e renditjes.

Në pjesën e parë ishte Maliqi që kaloi shijakasit në avantazh, ndërsa Dinamo barazoi me Zabërgjën në minutën e 57-të. Erzeni do i falej golit të Kahrimanovic nga pika e bardhë e peballtisë në të 78 minutë, duke marrë tri pikët e para këtë sezon.

Pas kësaj jave dhe me ndeshjet e Superligës që janë në program, Erzeni me pesë pikë mban vendin e pestë. Dinamo qëndron në kuotën e tri pikëve për vendin e tetë.

Ndërkohë në program këtë të hënë janë dy ndeshje. Në 16:00 Kukësi luan me Tiranën dhe në 18:30 Partizani luan me Egnatian. Java e katërt e Superligës mbyllet të martë me dy duele. Në 16:00 Laçi pret Vllazninë dhe në 19:00 Teuta luan me Skënderbeun në Durrës.

Renditja:

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sllovaki/ Partia pro-ruse e ish-kryeministrit Fico fiton zgjedhjet

Sllovaki/ Partia pro-ruse e ish-kryeministrit Fico fiton zgjedhjet