Dita e muzeve, art në ndërtesat historike të Shkodrës (VIDEO)

Në kuadër 18 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, ndërtesat historike të Shkodrës janë kthyer në galeri arti.

Imazhe të ndryshme janë shfaqur në fasadat e ndërtesave të Shkodrës, pranë Prefekturës, tek Teatri “Migjeni” dhe Muzeu Kombëtar Marubi.

Instalacione, organizimi i punëtorive dhe koncerte me muzikë klasike kanë qenë disa nga aktivitetet që do të mbahen në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Muzeve.


Lajmi kryesor:

Dita e muzeve, ekspozohen xhubletat e rralla në Shkodër! Trashëgimia e ruajtur me fanatizëm nga nënat tek vajzat


B.K//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut