Botërori 2018/ 'Kangurët' në mëshirë të fatit pas barazimit me danezët

Danimarkë-Australi

Ndeshja Danimarkë-Australi mbyllet me barazimin 1-1. Një rezultat i cili është në favor të danezëve, duke qenë se shkojnë në kuotën e 4 pikëve, në pritje të ndeshjes Francë-Peru. Australisë do t'i duhen shumë kombinime për të kaluar grupin. Pjesa e parë u mbyll në barazim mes Australisë dhe Danimarkës ndeshje e vlefshme për Botërorin 'Rusi 2018', grupi C. Golat janë shënuar në ekstremet e pjesës së parë, ku fillimisht kaloi në avantazh Danimarka në minutën e 7 me anë të Eriksen, ndërsa Australia barazoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 39 me anë të Jedinak.

 

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…