POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Djali i biznesmenit u kundërpërgjigj me zjarr/ Dalin pamjet si u arratisën autorët e atentatit në Vlorë

REPORT TV siguron pamjet e momentit të largimit të autorëve të atentatit dje në Vlorë, ku objektiv ishte Inez Hajrulla, një personazh i njohur për drejtësinë. Në video duket momenti kur makina tip ‘Land Rover’ largohet nga një rrugë dytësore në qytetin bregdetar pas ngjarjes duke u djegur më pas në Babicë. Deri tani janë shoqëruar tetë persona për t'u marrë në pyetje, por asnjëri prej autorëve, ndërsa janë sekuestruar edhe kamerat e bizneseve për ti identifikuar.

Bazuar te burimet nga grupi hetimor, në makinën tip Land Rover, që nga hetimet rezultoi të ishte me targa të vjedhura ku dhe janë sekuestruar dy automatikë të djegur kanë qenë katër persona. Fillimisht njëri nga katër personat që kanë qenë në makinë ka qëlluar në drejtim të tavolinës ku ishte ulur Inez Hajrulla së bashku me personat e tjerë. Por duke parë që plumbat nuk e kapën, një tjetër ka zbritur nga makina dhe i është afruar duke qëlluar, por Inez Hajrulla është kundërpërgjigjur me zjarr.

Qitësit me sa duket kanë qenë amatorë, pasi asnjë nga plumbat nuk ka kapur objektivin, por është plagosur krejt rastësisht një punonjës i bashkisë së Vlorës i quajtur Dajko Cenodemaj 58 vjeç. Ndërkohë që policia është në kërkim edhe të Hajrullës dhe personave të tjerë që ishin me atë në tavolinë për t'u marrë dëshminë në lidhje me ngjarjen, por asnjëri prej tyre nuk gjendet.

Inez Hajrullës i është bërë atentat me tritol edhe në vitin 2017. Ai ka qenë dy herë i arrestuar për armëmbajtje pa leje, i akuzuar edhe për grabitjen e një kazinoje në vitin 2013. Hajrulla është shoqëruar dhe hetuar edhe për pengmarrjen dhe zhdukjen e Elvis Troqes. Lokali ku ndodhi në zonën që frekuentohej nga Edison Harizaj i vrarë në Durrës në 2018-ën. 27-vjeçari Hajrulla, djalë i biznesmenit vlonjat, Robert Hajrulla, njihet si person me rrezikshmëri në Vlorë.

d.ba./G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Labi: 12/05/2019 13:10

  O xxx une i njof mire t gjithe Po kur benin ne keto gjera ti do kesh qen cerri vogel si pune init dhe ketyre lepurushave..diti Po ka qen trim dhe ja kishin frik shum n vlore dhe tato me berti shum trim po i pren n bess..ti kur i njef mos pyet kot une per keta q Po flas nuk i kam me t drgjuar si puna jote po u njifja personalisht

  Përgjigju
  • xXx: 12/05/2019 17:07

   Ti do kesh qene nga ata qe vente u blinte cigare ...Ik puno kamarier se kane hapur restorant keta ne Babice...

  • shkodrani: 12/05/2019 13:57

   O labi ti garantuar je cam nuk je lab nejse ka me trima sot?? Jo didi jo edisoni jo armando cipuri jo ben licaj jo renato cami ne fier jo tori xhianes jo etj etj gjysma rojn po drejt asajt ruge jan gjysma ka vdek ne vlore ke mbi 200individ mos dhe me qe nuk bejn dot nje xhiro na xhamia ne skel ne kemb apo nuk esht keshtu????

  • xXx: 12/05/2019 13:55

   Nuk jam gango une o komandant...

 • Labi: 12/05/2019 06:23

  Une jam na laparfhaja more zoti xxx se beke shum pyetje ti ..pyetje shum bejn vetem policat se ata jan dhe shum kuriosa .lre na fashati jam un po’ Shiko ki kujdes .

  Përgjigju
  • xXx: 12/05/2019 11:52

   Kush eshte ky e kush eshte ai vetem ti po pyet?Une i njoh s´ka nevoje te pyes...Pastaj kurioziteti duhet ta dish ti mire ves i kujt eshte...

 • Labi: 11/05/2019 20:44

  Ore Po ky ini kur u be gango

  Përgjigju
  • miku: 14/05/2019 15:39

   o cipur pp torin. e harove kaposhin kta i ke haruar me duket

  • Cipuri: 12/05/2019 10:00

   Po kush ka qen gango ini legeni qe vuri emer qe qelloi nakon ai hajdut ka qen kur u ne ai. Po ju komentusat i keni me te degjuar Ku ishin keta bythqirat keta cerat me ne krye Edison faqedjegurin me dirush laron iken e lan vloren kerkuan streim politik me fshatrat e vlores te dal na njeri dhe te thot qe nuk eshte e vertete keta jan legena kur u be coke qori me bythqiri. Didi ka qen gango I perzuri te gjith nga vlora dhe ne perfundim e vran kshu qe te fort nuk ka asnjeher.

  • Ines: 11/05/2019 22:05

   Ai gango ka qenë përherë. Kot nk duan ta vrasin se ja kane frikën.

 • Labi: 11/05/2019 20:43

  Ore robin e njofin po ky drunushi kush na qenga

  Përgjigju
  • xXx: 11/05/2019 23:37

   Po ty Labi nga cili fshat të kemi?

  • Haku: 11/05/2019 22:06

   Dirushi është më kapo se sa robi. Është më i fuqishëm

 • Vlora Vlora: 11/05/2019 15:14

  Po i jepet kaq shum rendesi nje cop legeni. Kur e di gjith vlora se kush i ben zullumet dhe nk i dika shteti. Dirushi robi ini buzderi e me radh. Mos ti jap shteti 2 vite por ta fus e ta kalb brenda. 5 te denoheshin me denim me vdekje. Te vsreshin n shesh t flamurit e do shokojm do ishin me gango kta rembythjet. Pin na nje viz e marin zemer se hajdut kasetofonash kan qen. Ptuuuu shtet i mbaruar. Te ze frika te dalesh nga dera e shpis. Ne vend qe te vrisni e therni ikni ngopni grat se u kenaq vlora

  Përgjigju
 • Tirana: 11/05/2019 13:54

  Kjo ashte sigutija ne

  Përgjigju
 • Vullneti: 11/05/2019 10:27

  Po te ishte ne pune ky punonjesi i bashkise, nuk do e kish zen plumbi i drogaxhinjve.

  Përgjigju