Krim i rëndë brenda familjes, djali vret me sende të forta babain në Mallakastër

Një krim i rëndë në familje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Greshnicë në Mallakastër.

Mariglen Muhametaj, 30-vjeç, (i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor), ka vrarë me sende të forta babain e tij, Qemal Muhametajn, 73-vjeç.

Policia është vënë në kërkim të 30-vjeçarit, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes pas krimit të rëndë. Ai jetonte vetëm me të emën dhe babain.

'Sot, rreth orës 21:30, në fshatin Greshicë, Mallakastër, shtetasi M. M., 30 vjeç (i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor), ka vrarë me sende të forta babain e tij, shtetasin Q. M., 73 vjeç. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e 30-vjeçarit, i cili është larguar nga vendngjarja.'- njofton policia.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbër: 26/08/2022 00:31

    Shtetin e poshter e kriminelve ua paj… që e mbeten këtë popull

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës