Dje u rrëzua kandidatura, shorti zgjedh sërish Arta Mandron si anëtare të KLP! Emërohet edhe nëse nuk merr votat në Kuvend

Shorti zgjodhi sërish Arta Mandron për anëtare të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Edhe në raundin e tretë të nënkomisionit, opozita dhe mazhoranca nuk gjetën dakordësi për asnjë prej katër kandidatëve. Përzgjedhja e Mandros u bë me short dhe gogla u tërhoq nga Gazmend Bardhi.

Kandidatura do t’i kalojë Kuvendit për votim, por edhe nëse nuk merr 84 votat e nevojshme, ashtu siç e parashikon ligji, do të emërohet anëtare e KLP. Katër kandidatët ishin: Arta Mandro, Florian Bjanku, Juliana Bylykbashi, Kreshnik Myftari. Një ditë më parë, në seancën plenare, Kuvendi rrëzoi kandidaturën e Arta Mandros, e cila mori vetëm 71 vota.

A.M./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 23/09/2022 10:29

  O Gazmend ziu dhe Zoti është kundra jush se jeni anti Shqiptarët më të tërbuar. A e pe me dorën tënde zgjodhe Arta Mandron. Pra tani erdhi koha që partia juaj e uryer partia wc pd të shpërbëhet. E kjo e çon Shqiprin drejt suksesit. Rroft Shqipria posht partia e malokve partia wc pd.

  Përgjigju
  • Arben: 23/09/2022 13:03

   Mos bej ndarje krahinore duke perdorur fjalën “malok”. Idealet politike jane njesoj nga veriu ne jug.

 • Sondazhi i ditës:

  Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Zgjedhja e grupit të Bardhit, SHBA-BE ose poshtërimin nga Berisha

Zgjedhja e grupit të Bardhit, SHBA-BE ose poshtërimin nga Berisha