Djegia e makinës së kryebashkiakut të Vlorës, dëshmitarët: Pamë dy motorë, njeri qëndroi derisa shpërtheu

Vendi ku u dogj makina 'Range Roveri' e kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli

Grupi hetimor në Vlorë po vijon punën për të zbuluar nëse makina e kryebashkiakut Dritan Leli është djegur qëllimisht apo ka qenë aksidentale. Dyshimet janë për zjarrvënie të qëllimshme, pasi dëshmitarët pohojnë se kanë parë dy persona me motorë.

Në vendin e ngjarjes janë parë dy motorë dhe sipas dëshmitarëve njëri është larguar kurse tjetri ka pritur deri në momentin që makina shpërtheu në flakë. Grupi hetimor është duke kqyrur edhe pamjet e kamerave të sigurisë në zonë për të identifikuar personat. Deri tani janë shoqëruar tetë persona që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Makina tip 'Range Rover' që përdorej nga kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli u shkrumbua nga flakët në lagjen 'Lef Sallata' dje dhe si pasojë e flakëve nga zjarri u përfshi edhe një automjet tjetër që ka qenë afër tip 'Ford' në pronësi të B.A.

Vetë Leli është shprehur për Report Tv se po përballet me një problem serioz familjar dhe se kjo ngjarje nuk i intereson.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin