'Do hy në ankand', ish-presidenti i Vllaznisë Valter Fusha: Bashkëpunoj me këdo që s'e përdor klubin për politikë (VIDEO)

“Sot jam këtu para jush për të daklaruar interesin tim dhe të firmave që unë përfaqësoj për të marrë pjesë në ankandin e Vllaznisë kurdo që të zhvillohet,”-shprehet Fusha.

Ish-presidenti i Vllaznisë Valter Fusha i ka dhënë fund sot pikëpyetjeve lidhur me spekulimet nëse ai do të merrte pjesë apo jo në ankandin për shitjen e klubit të Vllaznisë. Ky vendim vjen pak ditë pas këshilli bashkiak miratoi procedurat e privatizimit për klubin, që do të shitet jo më pak se 509 milionë lekë të vjetra. Mirëpo Vllaznia ka edhe një borxh prej 1.5 milionë eurosh, ndërsa i pyetur nëse është i informuar për këtë pjesë apo jo Fusha përgjigjet:

“Mendoj se kjo është diçka që duhet t’ia lejmë kohës, për arsye se mesa jam unë i informuar qeveria mendon që të gjitha borxhet dhe gjobat e Vllaznisë të falen, por pjesa tjetër jo. Pastaj për pjesën tjetër mendoj se është bashkia ajo që duhet ti japë drejtim.”

Më tej Fusha deklaron se është i gatshëm të bashkpunojë më këdo që kërkon të blejë Vllazninë, por ka vetëm një kusht.

“Unë jam i gatshëm të bashkpunoj më këdo që nuk e përdor klubin për politikë.”

Ish-presidenti i druhet faktit që procedurat për ankand janë të përshpejtuara nga bashkia, duke thënë se privatizimi i klubit mund të përdoret për politikë.

Përveç Valter Fushës për Report Tv më herët sponsori aktual i klubit Alban Xhaferri ka pranuar se gjithashtu do të marrë pjesë në ankandin për privatizimin e Vllazninë.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento

Komente

 • Shkoderlocja: 30/11/2020 15:19

  Po me bahet qefi qe VLLAZNIA te blehet nga nje KATOLIK..... sepse “TURKU” SABAH BIZI ka “DJEGUR” edhe ka eliminuar shume e shume talenta futbolli vetem sepse kane qene KATOLIK.

  Përgjigju
  • olti: 30/11/2020 23:25

   leni mor kto katolik e muslyman ,shkodra ka memijra shekuj qe jeton njeri tjetrin ne vllazni po shyqyr qe e la kjodhamshkymja e bashkise qe sja ka idene kalidhet gomari×

Lajmi i fundit

John

Pas Dhomës së Deputetëve, qeveria Conte merr votëbesimin edhe në Senat