Do kalonin në Kosovë/ Ndalohen 15 sirianë e kurdë në Morinë, mes tyre fëmijë e gra

Kohët e fundit janë  shtuar gjithnjë e më shumë rastet kur shtetasit e huaj tentojnë të kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme nëpërmjet Shqipëris.

Diçka e tille ka ndodhur gjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme, teksa policia e Kukësit ka bërë të mundur ndalimin e 15 shtetasve sirian dhe kurdë, destinacioni i të cilëve mendohet se ishte kalimi nga Morina për në Kosovë.

Mësohet se mes tyre ishin 4 gra dhe fëmijë. Ndalimi i tyre është  bërë pranë urës së Drinit të Zi. Për momentin të ndaluarit ndodhen në komisriatin e Kukësit ku po merren në pyetje.

  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Braçe akuzon Berishën: Qenka revoltuar Salihi se i kemi marrë rrugët! Je i tre regjimeve, i diktaturës dhe i regjimit tënd mbyllur me gjak