'Do marr kallashnikovin t'u vras të gjithëve', kërcënohen me vrasje dy pjesëtarë të KFOR-it në Prizren

'Do marr kallashnikovin t'u vras të gjithëve', kërcënohen me vrasje dy pjesëtarë të KFOR-it në Prizren

Dy pjesëtarë të KFOR-it janë kërcënuar me vrasje, raportojnë mediet në Kosovë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lubiçevë të Prizrenit.

Policia e Kosovës thotë se njëri nga të dyshuarit është arrestuar ndërsa tjetri është në kërkim.

Patrulla policore ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kontaktuar me pjesëtarët e KFOR të cilët kanë deklaruar se teksa ishin duke qëndruar në një lokal aty në fshat, "të dyshuarit afrohen fillimisht duke i ofenduar e më pas njeri nga të dyshuarit i ka kanosur me vrasje duke ju thënë ‘’se do shkoj në shtëpi të marr Kallashnikovin dhe do ju vras të gjithëve".

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin