'Do ta nxjerr lakuriq'/Maliqi: Letrat u hapën, kam video kundër Ramës! E di ai dhelprën me dy koka (VIDEO)

TIRANË- Deputeti i opozitës së re Lefter Maliqi, i është rikthyer çështjes së 21 janarit, ku e cilëson kryeministrin Edi Rama si skenarit i saj, teksa nuk i ka kursyer akuzat nga kreut të qeverisë për shumë çështje.

Në fjalën e tij nga kryesia e Kuvendit, Maliqi thotë se letrat e lojës janë hapur, teksa shprehet se ka video kundër Ramës.

“Sot është një ditë e zezë për demonin e dukur të djallit të beut të Surrelit sepse mbrëmë PE miratoi amendamentin për 15 kushtet, ku ndër më kryesorë dënimi i krimit zgjedhor, lufta kundër korrupsionit. Kam bërë rresht dy interpelanca me ministrin. Ai nuk pranoi të dilte përballë. Dje në mungesën time, duke parë që nuk ishte në rreshtin e tij, njolla e zezë e kësaj figure, siç shiti Tahirin, Kokëdhimën, e Dakon foli. Nëse është burrë, sot nis deklaratat për të, pasi do e nxjerr lakuriq atje para Kuvendit siç është. Mos të kujtojë se ka vdekur Prifti dhe s’ka më kaseta. Filmimet dhe kasetat tek Dashi i Pezës nuk mungojnë. Dua t’i them se ai i infiltruari që ka qenë në grupin e zjarrit dhe ka qëlluar, duhet të hetohet. Paketorin e ke aty o palaço. Paketorin që vjedh paratë e shqiptarëve. Drejtorin e burgjeve e ke po aty. Ky njeri që kërcënoi me mesazhe zotin Basha ka frikë nga koalicionet. E vetmja mënyrë është grisja e marrëveshjes në Ambasadën Amerikane. Jo këta po çfarëdo partie të krijojë nuk fiton dot përballë shqiptarëve të ndershëm. Për t’i dhënë edhe një përgjigje edhe më të sinqertë dhelprën me dy koka e di shumë mirë ai. Është shprehja e tij në një grup të madh pazarxhinjsh. Do t’ia them të gjitha ballë përballë. Tani u hapën letrat. Është mosmirënjohës. Ky njeri duhet të marrë fund. Ky nervi im është i sinqertë, i drejtë. Ku të dojë të përballet, në votë dhe parlament. Mos t’iu duket se është trim, se aktron dhe me ju, bën batuta, batuta krimi. Është kriminel, është sharlatan, një belkëputur. Kujton se do blejë vota”, tha Maliqi.

Një deklaratë e tillë erdhi si një përgjigje për deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Kuvend, i cili tha se Maliqi nuk kishte votuar as veten e tij në zgjedhje dhe se kishte shkuar në parlament me votat e PD. Maliqi shtoi se ai e ka deklaruar se ndonëse është në Kuvend, përfaqëson opozitën jashtë.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Lush berbali: 19/06/2020 23:29

  Edi vetem dy vete ka frike ne Shqiperi. Edin e Palokajve dhe Lefterin e Lefter Lefter Maliqajve. Prej tyre e ben shurren ne kembe.

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 19/06/2020 23:20

  Po e kam thene bre qe loqke mbeti ky Lefterka Aman mos u nxeh thuaj me koke te mamkes qe nuk e ke megjithe mend.

  Përgjigju
 • politikani: 19/06/2020 18:22

  aman mos nxir vidjo me ramen si e ka bere nena se e more ne qafe te shkretin.qe sa doli fotoja e tij nudo ka ndryshuar shpesh nr telefoni se i iku patlla deputeteve femra te djathte e te qendres.po nxore vidjo do fillojne qe te grida e te thithlopa e te zhupanjarja qe jep haberet e akshomit e mos te flas per monaliken qe nuk do permbahen dot po ndoshta dhe disa si puna e salianjit te sheges bardhes me mjekerr e pa mjekerr etj etj etj

  Përgjigju
 • Niku: 19/06/2020 17:14

  Po ti videot i ke per shantazh me kape ndonje tave te madhe, jo per interes publik, se po te kishe hallin e qytetareve e nxirrje, nuk e reklamoje. Futi edhe nja 3 mandate dhe legalizoje postin.

  Përgjigju
 • Dangellia: 19/06/2020 13:47

  O shpellar nga jugu .... Ik ruaj bagetine o quqar ... hahahaha

  Përgjigju
 • Pjeter: 19/06/2020 13:33

  Mos Maliq,mos e nxirr lakuriq Ramen,do na marresh ne qafe Saliun,ka mbet i shokuar kur ka pa Ramen ne plazhet nudiste ne France,dhe nje lakuriqesi tjeter e Rames,mund te jete fatale,per skenderbeun e Viçidolit.

  Përgjigju
 • anna: 19/06/2020 13:25

  Mjaft o Maliq se na e shpife

  Përgjigju
 • tori: 19/06/2020 12:33

  o lefter ti ke video dhe per grun tate,skemi ca me te be

  Përgjigju
  • Qejfliu: 19/06/2020 23:21

   E ke numrin e gruas se Maliqit?

 • MALIQ KAKASUTI: 19/06/2020 12:20

  O çfar tmerri fshatari ordiner maliq kaka politikan. Tmerr tmerr tmerr njëjashqitje e kombit paguhet me taksat e kombit më të varfër të Evropës. Ti japësh kti fush veprimi në medja është Tmerr turp i pa par për kombin Shqiptar.

  Përgjigju
 • redi: 19/06/2020 12:11

  Ky "njeri" ka kohe qe llap pa limit ,gjoja duke bere opozitarin.Qe te kesh minimalen e besimit tek ju,mos bej shantazh ,por beju burre, ne rast se je dhe te gjitha videot publukoi ose coi ne prokurori,qe populli te vleresoj ty dhe Ranen ose Rana te padis per shpifje .Opozita e forte perdir fakte dhe jo skenare babalesh si Salianj mashtruesi

  Përgjigju
 • Mona: 19/06/2020 11:15

  Lakuriq nxirr veten tende monster,nxirr Ilir Meten qe te orkestron e merret me plehra si puna jote,je nje karte e djegur qe ste pjerdh askush,je fix per te trembur laraskat.

  Përgjigju
 • Teri: 19/06/2020 11:12

  O lefter mos llap me se le nam,je nje kryeordiner i pagdhendur,je nje halabak e kokrra e injorantit,per te kaluar nga PD ne PS e ne fund ta mbyllesh ne LSI eshte e turpshme,je pa karakter,pa moral dhe nje dordolec i peshtire.

  Përgjigju
 • naku: 19/06/2020 11:11

  Aman ca na nxirni kete halabakun e Otllakut se na hapet barkun

  Përgjigju
  • Taku: 19/06/2020 23:23

   Nuk eshte vetem halabak por dhe kafshe prehistorike a e sheh si ngjan?

 • WTF: 19/06/2020 11:05

  More fshatar i keq, po pate prova qe ka shkelur ligjin, coji ne prokurori dhe mos bej shantazh se behesh dhe ti fajtor pastaj. U muundova ta lexoj te gjithe "reagimin" e ketij dykembeshi, por nuk munda se me ofendon inteligjencen.

  Përgjigju
 • Maliqi: 19/06/2020 11:01

  Kur u jepet hapsire dhe pushtet plehrave dhe injoranteve si Lefter Maliqi,nje njeri ordiner kryehajdut dhe injorant,keta monstra kujtojne se kush shane me shume fiton me shume,jo zoteri e ke kuptuar gabim,njerez te tille sojseze qytetaret i urrejne dhe i neverisin.

  Përgjigju
 • Erl: 19/06/2020 10:50

  Po nxirre pra videon ç'pret?? Jo gam-gam e video s'ka....

  Përgjigju
 • qiparizi: 19/06/2020 10:48

  kur i ke gjithe keto vidio o trim mbi trima, qiti pra te shohim edhe ne vidio erotike-esterike apo kleptomanie, se me babalet u ngopem dhe na mori malli per vidio erotike.

  Përgjigju
 • YYY: 19/06/2020 10:31

  Keshtu eshte kur i jepet hapesire ne media nje plehre!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Albin Kurti mbërrin me helikopter në Kroaci, shkon në vendngjarje