Do të zëvendësojnë Dumën dhe Rushajn në Kuvend, Ori Nebiaj dhe Petrit Doda dorëzojnë formularët e vetëdeklarimit në KQZ

Do të zëvendësojnë Dumën dhe Rushajn në Kuvend, Ori Nebiaj dhe Petrit Doda dorëzojnë formularët e vetëdeklarimit në KQZ

Orjela Nebiaj dhe Petrit Doda

Orjela Nebiaj dhe Petrit Doda kanë dorëzuar formularët e vetëdeklarimit në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve si procedurë për marrjen e mandatit të deputetit në rradhët e partisë Demokratike.

Lajmi është bërë i ditur nëpërmjet një njoftimi të bërë nga KQZ.

“Në përgjigje të interesit tuaj, ju informojmë se z. Petrit Doda dhe zj. Oriela Nebiaj e dorëzuan formularin e vetëdeklarimit në KQZ. Formularët e vetëdeklarimit do të publikohen sipas procedurave përkatëse në faqen zyrtare të internetit të KQZ”-thuhet në njoftimin e bërë nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve.

Nebiaj do të zërë vendin e Grida Dumës e cila hoqi dorë nga mandati i saj për t’u përkushtuar në fushën e gazetarisë ku aktualisht moderon një emision. Ndërsa Petrit Doda do të zëvendësojë Alfred Rushajn i cili hoqi dorë nga mandati i deputetit për arsye personale.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kemi kaluar 450 vizita në 24 orë, Skënder Brataj tregon se çfarë duhet bëjmë për t’u mbrojtur nga rrezet e dëmshme të diellit

Kemi kaluar 450 vizita në 24 orë, Skënder Brataj tregon se çfarë duhet bëjmë për t’u mbrojtur nga rrezet e dëmshme të diellit