Do t’i sillte 4 milion euro fitim, arrestohet 40-vjeçari shqiptar në Itali, kapet me 20 kg kokainë në makinë

Do t’i sillte 4 milion euro fitim, arrestohet 40-vjeçari shqiptar në Itali, kapet me 20 kg kokainë në makinë

Kokaina e sekuestruar

ITALI- Një ngarkesë prej 20 kilogramësh kokainë e pastër me vlerë tregtare mbi 4 milionë euro është sekuestruar nga efektivët e Foggia-s pranë daljes së autostradës veriore në Daunia.

Droga ishte vendosur në një makinë me targa gjermane që drejtohej nga një 40-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili u arrestua për trafik dhe posedim të paligjshëm droge.

Gjatë një kontrollit në makinë, policia zbuloi drogën e ndarë në 18 pako.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Festë e madhe te Zvicra, Xherdan Shaqiri i shënon Serbisë

VIDEO/ Festë e madhe te Zvicra, Xherdan Shaqiri i shënon Serbisë