Doni të dini sa fëmijë do të keni? Mjafton një llogaritje e thjeshtë e ditëlindjes tuaj

Doni të dini sa fëmijë do të keni? Mjafton një llogaritje e thjeshtë e ditëlindjes tuaj

Foto ilustruese

Një llogaritje e thjeshtë me ditëlindjen tuaj ju tregon se sa fëmijë mund të keni. Mjafton të mblidhni numrin e ditës së lindjes, muajit dhe vitit.

Po të marrim shembull datën 1 janar 1990: 1 (data e lindjes) + 1 (janar, muaji i parë) + 1 + 9 + 9 + 0 (viti) = 21. Më pas numrin përfundimtar e ndan për ta mbledhur sërish, pra 2 + 1 = 3.

Përgjigja qëndron në këtë numër që tregon se do të keni fëmijë, por do të lodheni me vizita tek mjekët.

Zbuloni kuptimin e numrave.

Numri 1 – Ju do të tentoni të keni një familje të madhe, por mund të mos bëni shumë fëmijë.

Numri 2 – Mund të keni një fëmijë.

Numri 3 – Mund të keni një problem shëndetësor që mund të jetë pengesë për të sjellë pasardhësit. Por asgjë s’është e pamundur. Nëse vërtet dëshironi fëmijë, do t’i keni.

Numri 4 - Fatlumët me këtë numër ndoshta do të kenë tre ose katër fëmijë.

Numri 5 – Ju do të keni 2 fëmijë. Mund të ndodhë që të lindni binjakë.

Numri 6 - Ky numër tregon se do të keni fëmijë me diferencë të madhe moshe nga njëri-tjetri ose do të vijnë nga 2 martesa të ndryshme.

Numri 7 – Ju mund të ndaleni në 1 fëmijë.

Numri 8 – Ju mund të birsëoni fëmijë ose të rrisni fëmijët e bashkëshortit tuaj nga martesa e tij e mëparshme.

Numri 9 – Do të keni dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë me një diferencë të vogël moshe.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com