Donte t’i shpëtonte ndjekjes penale pasi u ndalua nga policia për drejtim të paligjshëm, britanikja aplikon për certifikatën e saj të vdekjes

Donte t’i shpëtonte ndjekjes penale pasi u ndalua nga policia për drejtim të paligjshëm, britanikja aplikon për certifikatën e saj të vdekjes

Foto ilustruese

BRITANI E MADHE- Njeriu gjen gjithmonë mënyra për t’i shpëtuar pasojave të shkeljeve, por një grua nga Britania ka tejkaluar çdo pritshmëri.

Zoe Bernard 38 vjeç nga Kensington, falsifikoi vdekjen e saj për të shmangur ndjekjen penale lidhur me disa shkelje që kishte bërë teksa po drejtonte automjetin në Londër.

Kur u ndaluar nga policia në nëntor të 2020 për drejtim të pakujdesshëm, ajo tentoi të mashtronte policinë duke thënë se nuk është ajo vetë, por e motra. Më pas ajo vendosi të aplikojë për një certifikatë vdekjeje në përpjekje për të bindur policinë se ajo kishte vdekur.

Ajo u dënua nga gjykata me 8 muaj burg.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

E plotë/ Lëvizja e parave mes Monika Kryemadhit, mamasë që shiste qepë, vëllait Drini, vjehrrit Nuri Peti dhe SGS! Roli komprometues i Ilir Metës