Dorëheqja e Arben Lenës pas hetimit të SPAK, Nevzat Tarelli emërohet kreu i ri i Dhomës së Avokatisë në Korçë

Dorëheqja e Arben Lenës pas hetimit të SPAK, Nevzat Tarelli emërohet kreu i ri i Dhomës së Avokatisë në Korçë

Nevzat Tarelli, kreu i ri i Dhomës së Avokatisë në Korçë

Pas dorëheqjes së Arben Lenës nga Kryetar i Dhomës së Avokatisë, ardhur nga hetimi i SPAK si i dyshuar që tentoi të korruptonte gjyqtarët, ku avokati u la në arrest shtëpie, ditën e djeshme janë zhvilluar zgjedhjet në Dhomën e Avokatisë Korçë, pas udhëzimit nga Dhoma Kombëtare e Avokatisë.

Në garë kanë qenë 4 avokatë të kësaj dhome avokatie për pozicionin e kryetarit.

Nga ky proces i realizuar ditën e djeshme, ka fituar avokati i njohur penalist Nevzat Tarelli, i cili do të jetë kryetar i kësaj strukture për pjesën e mbetur të mandatit të lënë nga Arben Lena.

Tarelli është një ndër avokatët më te njohur në Qarkun e Korçës, i cili prej vitesh punon në ketë profesion. Marrjen e funksionit të ri e ka konfirmuar vetë avokat Tarelli.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria