POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dorëhiqet Haradinaj/ Majko: Sot jam me Ramushin! Nder për Kosovën


Lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, ka reaguar edhe Ministri për Diasporën, Pandeli Majko.

Majko deklaron se Majko ka kryer një akt që i bën nder Kosovës.

“Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit si një burrë shteti. Ai kreu një akt që i bën nder Kosovës shtet që drejtohet nga shtetarë të cilët bëjnë dallimin e fatit personal me atë të sigurisë kombëtare. “ shkruan Majko, ndërsa shton se veprat e një njeriu vlejnë më shumë se dobësitë e tij.

Sot jam me Ramushin! Të falenderoj komandant për shembullin e luftës, dhe sot në atë të paqes.”-përfundon Majko postimin e tij.


Lajmi kryesor:

Dorëheqja e Haradinaj/ Basha: Asgjë nuk e përdhos dot luftën çlirimtare të Kosovë! Majko: Sot jam me Ramushin


E.L./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Mondi: 19/07/2019 21:24

    Po kta hajdutat ton Pse nuk japin doreheqje .

    Përgjigju
    • Flutura: 19/07/2019 23:08

      Si mund te vepronte ndryshe Ramushi? Te shkonte si kryeminister apo te fshihej? Apo te behej person ne kerkim? Doreheqja dhe shkuarja para gjykates jane gjerat mese normale per te vertetuar fajin ose pafajesine e tij. Nuk ka bere ndonje heroizem, mos shkuarja do ta demtonte pa mase ate, Kosoven e UCK.