Dorëhiqet para vettingut gjyqtarja e dosjes 'Tahiri'

TIRANË - Teksa pritej t'i nënshtrohej vettingut, gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Liljana Baku ka dhënë dorëheqjen. ReportTv mëson se dorëheqjen e ka depozituar pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor këtë të hënë me përmbajtjen: Largohem për arsye personale pasi do t'i përkushtohem një aktiviteti privat.

Dorëheqja e Bakut njohur ndryshe dhe si gjyqtarja që caktoi masën e sigurisë "arrest në shtëpi" për ish-ministrin Siamir Tahiri i shtohet listët me mbi 100 prokurorë e gjyqtarë që kanë dhënë dorëheqjen.

Sipas kushtetutës çdo dorëheqje para daljes në seancë publike për vettingun, ndërpret automatikisht këtë proces duke bërë që subjekti të qëndrojë 15 vite jashtë sistemit.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • albi: 09/12/2019 21:51

  Ishalla terheq kemben zvarre dhe per pazarxhien Irena Gjoka&co

  Përgjigju
 • vlora: 09/12/2019 19:07

  ore

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Një 25 vjeçar përplas me makinë të moshuarin, dërgohet me urgjencë në spital