Dosja/ ‘Ndalo se e vrave’, dëshmia e kushëririt të 7-vjeçares Jonada Avdiaj: Iku pa dhënë asnjë ndihmë

Dosja/ ‘Ndalo se e vrave’, dëshmia e kushëririt të 7-vjeçares Jonada Avdiaj: Iku pa dhënë asnjë ndihmë

1659507202_1.jpg

Në dosjen e Prokurorisë për ngjarjen tragjike të Himarës, ku u godit për vdekje 7-vjeçarja, Jonada Avdia, është zbardhur edhe dëshmia e Emiliano Zeqirllarrit, kushuri i vajzës së mitur. Ai ka thënë se Bledar Avdia bashkë me vajzën Jonada po laheshin e breg te detit dhe në një moment. Emiliano ka parë ardhjen e një mjeti lundrues të madh ne disa persona në bord.

Në kohën që mjeti lundrues ka marrë njerëz në breg dhe o është futur përsëri në det shtetasi Emiliano shpjegon se mjeti lundrues ka goditur të miturën me helikat e motorëve. Bledari dhe njerëzit që ishin në breg të detit kanë filluar bërtasin “ndalo se e vrave, mjeti lundrues ka vijuar të ecë pa dhënë asnjë ndihmë. Ne këtë kohe Zeqirllari ka hyrë në det dhe e ka nxjerrë të miturën pa shenjë jete.


Lajmi kryesor:

Report TV siguron dosjen, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës që u godit për vdekje nga skafi në Himarë: Hyri me shpejtësi skëterrë e më ndau me vajzën


K.T./G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Del fotoja e njërit prej të dyshuarve si të përfshirë në vrasjen e 14 vjeçares në Shkup! Një sipërmarrës i njohur dyshohet se iku në Turqi

Del fotoja e njërit prej të dyshuarve si të përfshirë në vrasjen e 14 vjeçares në Shkup! Një sipërmarrës i njohur dyshohet se iku në Turqi