DOSJA 'Plumbi i Artë'/ 'Ushtari' i Nuredin Dumanit i penduar i drejtësisë, 8 akuzat që rëndojnë ndaj tij  

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ 'Ushtari' i Nuredin Dumanit i penduar i drejtësisë, 8 akuzat që rëndojnë ndaj tij  

1652974499_1652964430dumanihoxhaj.jpg

Ndaj Henrik Hoxhajt, 'ushtarit' të Nuredin Dumanit rëndojnë 8 akuza. Henrik Hoxhaj, cilësohet nga policia si njeriu më i afërt i Nuredin Dumanit. Hoxhaj u arrestua bashkë me Dumanin më 29 mars 2022 në qytetin e Fierit, pas atentatit që ranë pre e u plagosën të dy. Ai është një nga ushtarët më të besuar të Dumanit, me të cilin ka mbajtur kontakte si në Kosovë e Shqipëri. Hoxhaj u la në burg bashkë me Dumanin.

Akuzat ndaj Henrik Hoxhajt

“Vrasja me paramendim e mbetur në tentative”,  “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”,  kryer në bashkëpunimin e posaçëm në formën e grupit të strukturuar kriminal, “Grupi i strukturuar kriminal” dhe “Kryerja e veprave penale nga grupi i strukturuar kriminal dhe organizata kriminale”


Lajmi kryesor:

SPAK goditi 8 grupe kriminale, Report Tv siguron DOSJEN 'Plumbi i Artë'! Akuzat, ngjarjet kriminale dhe dëshmitë! Emrat e 18 të arrestuarve dhe 14 në arrati! 500 mijë euro për një vrasje


SI.E./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës