Dramë në Formula 1! Verstappen parakalon Hamilton në xhiron e fundit dhe i rrëmben titullin kampion bote

Dramë në Formula 1! Verstappen parakalon Hamilton në xhiron e fundit dhe i rrëmben titullin kampion bote

Max Verstappen është shpallur kampion bote në Formula 1 për këtë sezon. Piloti holandez i Red Bull ia doli në garën më dramatike të sportit të automobilizmit, pasi parakaloi kundërshtarin Hamilton në xhiron e fundit. Të dy pilotët para garës së ditës së sotme në Abu Dahbi ishin në kuotë të barabartë pikësh.

Për Verstappen ky është titulli i parë në karrierë, ndërsa Hamilton humbi mundësinë për titullin e tetë, por njëkohësisht edhe për t’u bërë piloti më me shumë trofe në histori, pasi aktualisht ka sa Michael Schumar, 7.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Artan Fuga dialog në distancë me Bashkinë - Shkodër dhe kryetarin e saj zotin Benet Beci

Artan Fuga dialog në distancë me Bashkinë - Shkodër dhe kryetarin e saj zotin Benet Beci