‘Drejt përfundimit të Rrugës së Arbrit’, Rama publikon pamjet: Po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e Tunelit të Murrizit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga punimet e “Rrugës së Arbrit” e cila është drejt përfundimit.

Përmes rrjetit të tij social Facebook, kryeministri tregoi se aktualisht po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e Tunelit të Murrizit.

Rruga e Arbrit është një nga investimet e rëndësishme për modernizimin e infrastrukturores rrugore të vendit dhe pritet të përfundojë në verë të 2021.

Rruga e Arbrit do të shkurtojë kohën e lidhjes së Dibrës me Tiranën, do të lehtësojë transportin e qytetarëve dhe do krijojë më shumë aksesueshmëri për daljen në treg të produkteve të zonës.

 

 

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

SHBA përdor diplomacinë dhe 'qetëson' Francën, negociojnë për paktin Aukus